Neviditeľný strojček

Diskrétna cesta k dokonalému úsmevu: Neviditeľné strojčeky pre krásne a zdravé zuby!

Čo to vlastne je?

Neviditeľný dlahový strojček, tzv. Invisalign, je v súčasnosti najmodernejší, najpohodlnejší a najefektívnejší typ zubného strojčeka. Ide o snímateľné priesvitné dlahy hrubé len pol milimetra, ktoré skvelým spôsobom riešia azda najväčšiu nevýhodu sprevádzajúcu ortodontickú liečbu - estetické hľadisko. Invisalign si bez bližšieho pohľadu ľudia vo vašom okolí ani nevšimnú. Navyše, posun zubov je s Invisalignom rýchlejší ako pri klasických fixných strojčekoch.

ONLINE

REZERVÁCIA TERMÍNU

na konzultáciu liečby so strojčekom na zuby

POKRAČOVAŤ

Neviditeľný strojček

Pomocou 3D naprogramovania sú v počítači vytvorené podklady, na základe ktorých sú vyrobené dlahy. Dlahy potom striedate približne po týždni, každá z nich má totiž mierne upravený tvar v súlade s tým, ako sa vaše zuby postupne posúvajú do správnej polohy. Vďaka unikátnej vizualizácii liečby vidíte už pred objednaním strojčeka, ako sa vaše zuby budú meniť v priebehu liečby a aká bude ich finálna podoba po liečbe.

O výhodách neviditeľného strojčeka sa viac dočítate TU.

Priebeh liečby

1. Konzultácia

Počas polhodinového rozhovoru sa s vami čeľustný ortopéd najprv porozpráva o tom, s čím na svojom chrupe nie ste spokojní a prečo zvažujete ortodontickú liečbu. Následne zhodnotí stav vášho chrupu, vysvetlí možnosti liečby a predstaví vám koncept liečby neviditeľným strojčekom. Na konzultácii sa vám zhotový nazáväzný sken zubov a simuláciu liečby, kde uvidíte ako by mohli vaše zuby vyzerať po liečbe. Konzultácia je možná osobne v ambulancii AXIS-DENT alebo online z pohodlia domova.

2. Vstupné vyšetrenie

Trvá približne hodinu a jeho cieľom je získať podklady pre návrh liečebných plánov. V ambulancii vám preto zhotovia definitívny sken zubov pomocou najmodernejšieho skeneru iTERO, urobia röntgeny (OPG a TELE-RTG) a taktiež fotografie. Video o skenovaní zubov môžete pozrieť TU. Pred vstupným vyšetrením a definitívnym skenom by ste mali absolvovať návštevu u dentálnej hygieničky. Dôležité je odstrániť zubný kameň, pigmenty a povlak zo zubov. Pred liečbou je tiež vhodné absolvovať preventívnu prehliadku u zubného lekára a mať ošetrené zubné kazy. Po analýze modelov a všetkých podkladov sa stanový liečebný plán, ktorý sa odošle spolu s definitívnym skenom do laboratória a objedná sa vizualizácia liečby.

2. Vstupné vyšetrenie

3. Vizualizácia liečby a finálna konzultácia

Pre pacienta je táto fáza nielen veľmi zaujímavá, ale aj praktická, keďže pri nej nemusí ani vyjsť z domu. Na email dostanete vizualizáciu liečby vo forme videa. Na videu uvidíte naplánované posuny zubov po jednotlivých týždňoch. Počet dláh a všetky pohyby zubov počas liečby. Ak plánom liečby súhlasíte, obdržíte mailom domov faktúru. Po zaplatení sa objedná strojček. Liečebný plán môžete prekonzultovať osobne, telefonicky ale aj online z pohodlia domova. Po obdržaní aparátu do ambulancie vás kontaktujeme a dohodneme termín na odovzdanie.

Vizualizácia - pohyb zubov aparátom INVISALIGN

4. Prevzatie strojčeka a začiatok liečby

V ambulancii dostanete prvú sadu dláh a dozviete sa všetko potrebné o ich nosení. Zároveň sa vám na zuby nalepia attachmenty “gombíky”, ktoré pomáhajú posúvať zuby do požadovanej polohy, prípadne sa zahladia medzizubné priestory.

2. Vstupné vyšetrenie

5. Liečba

Podstatou samotnej liečby je nosenie neviditeľného strojčeka čo najväčšiu časť dňa. Všeobecne sa odporúča mať ho na zuboch 22 hodín denne, ideálne vždy okrem jedenia. Niektorých prípadoch sa môže s dlahami aj jesť. Vždy to určí lekár. V ambulancii dostanete aj krabičku, do ktorého si strojček odkladáte, keď ho nemáte v ústach. Vždy pred jeho opätovným nasadením si zuby umyte alebo aspoň vypláchnite čistou vodou.

5. Prevzatie strojčeka a začiatok liečby

6. Pravidelné kontroly

Na jednej návšteve dostávate dlahy približne na 3 mesiace, práve takto často teda prebiehajú kontroly spojené s prevzatím novej sady dláh. Na každej kontrole sa vám skontrolujú nalepené gombíky a porovná sa aktuálne postavenie zubov s vizualizáciou liečby. V prípade potreby sa vykoná dentálna hygiena, niekedy sa zas robí redukcia medzizubných priestorov (zahladenie) alebo sa dávajú gumičky na noc.

Súčasťou liečby aj kontroly je aj Dental Monitoring. Dental Monitoring je virtuálne monitorovanie ortodontickej liečby na diaľku kontrolované umelou inteligenciou. Je to systém na monitorovanie liečebného plánu pomocou scanboxu (prístroj na skenovanie zubov) a mobilného telefónu pacienta. Aplikácia umožňuje pravidelne posielať skeny zubov, udržať neustálu komunikáciu s ambulanciou a byť pod neustálym odborným dohľadom. Čeľustný ortopéd vie pozorne sledovať priebeh liečby, a Vy sa vyhnete nadbytočným kontrolám v ambulancii. Vaša liečba bude rýchlejšia a efektívnejšia.

Dental Monitoring

Kliknite a pozrite ako skenovať zuby pomocou zariadenia ScanBox pro.

Pacienti pred a po liečbe dlahovým aparátom  INVISALIGN TU.

 

Ako liečbu urýchliť?

Posúvanie zubov viete urýchliť špeciálnymi tyčinkami na žuvanie. Už pri 15-20 minútach denne pomáhajú k lepšiemu “sadnutiu” dláh na zuby. Dental Monitoring tiež slúži na urýchlenie liečby.

Ako liečbu urýchliť?

Ako mať belšie zuby počas liečby?

Riešenie je domáce profesionálne bielenie BlancOne HOME, ktoré sa dá používať s priesvitnými dlahovými aparátmi. Ošetrenie BlancOne nepoužíva teplo, vysoko kyslé alebo zásadité pH alebo kovové reagencie, nedehydratuje sklovinu a nespôsobuje citlivosť. BlancOne Home má v sebe tri účinky: bielenie zubov, regeneráciu skloviny a ochranu ďasien.

Bielenie vykonávate doma a sami sa rozhodnete kedy:

1. BlancOne HOME DAY - bielenie cez deň (2-3 hodiny),

2. BlancOne HOME NIGHT - bielenie cez noc (6-8 hodín).

Výsledky sú viditeľné okamžite a pokračovaním v starostlivosti sa neustále zlepšujú.

Cena:

65 eur /1 sáčok/,

120 eur /2 sáčok/.

Cenník neviditeľných strojčekov
Invisalign Comprehensive Adult - pre dospelých
vrátane monitorovania liečby cez Dental Monitoring

neobmedzený počet dláh 

vyšetrenia: 450 € 

3D CT, TELE RTG: 70 €

Strojček: 3850 € 

(na 4 splátky každé tri mesiace)

retencia nie je v cene

Invisalign Comprehensive Teen - pre deti do 18 rokov
vrátane monitorovania liečby cez Dental Monitoring

neobmedzený počet dláh 

vyšetrenia: 450 € 

RTG: 35 € 

Strojček: 3400 € 

(na 4 splátky každé tri mesiace) 

retencia nie je v cene

Invisalign Moderate
vrátane monitorovania liečby cez Dental Monitoring

3x20 dláh 

vyšetrenia: 450 € 

RTG: 35 € 

Strojček: od 3000 € 

(na 4 splátky každé tri mesiace)

retencia nie je v cene

Riešenie komplikácií
Neviditeľný strojček

Ak už nemáte doma viac dláh, pokračujte v nosení poslednej. Dlahy môžete nosiť dlhšie ako 1 týždeň. 

Ak odpadne attachment alebo kovový gombík zo zuba, nie je potrebné to hneď riešiť. Na kontrole sa nalepia späť. 

Ak vám nesedí nová dlaha, skúste ďalšiu v poradí alebo noste naďalej poslednú, kým neprídete do ambulancie. 

Ak je okraj dlahy drsný, môžete ho zahladiť pilníkom na nechty. 

Ak sa dlaha zlomí, treba prejsť na ďalšiu alebo sa vrátiť ku predchádzajúcej. 

Ak miniete gumičky (ak ich nosíte), zavolajte na recepciu a zastavte sa pre ďalšie. Prípadne ich pošleme poštou.

Essix (nočná priesvitná dlaha)

Ak sa poškodí, zavolajte na recepciu a dohodnite si termín na opravu. Dovtedy ho noste.

Čo povedali pacienti
Adam, zubný asistent
“Na začiatku mojich tínedžerskych rokov som spozoroval výraznú medzeru medzi prednými zubami. Kvôli nepríjemným odtlačkom som radšej s liečbou ani nezačal. Pár rokov na to som sa rozhodol spýtať na aktuálnu ponuku čeľustných aparátov. Invisalign ma hneď oslovil. Žiadny pichajúci drôt a namiesto odtlačkov scan. Dnes po roku nosenia Invisalignu okrem mierneho šušlania v prvých troch dňoch som pociťoval len pozitívne zmeny v mojom chrupe. Dlahy sú komfortné, neprekážajú v ústach a moji známi si strojčeka ani nevšimli, kým som im to nepovedal.”
Dominika, študentka
“Keď mi strojček prvýkrát nasadili, v prvých dňoch to bolo dosť nezvyčajné a zvláštne a trochu mi to aj prekážalo. Ale teraz už ani nevnímam, že ho mám na zuboch. Keď si to vymením, tak prvý deň mam občas pocit, že mi to ťahá zuby, alebo niekedy, keď žujem, tak to trochu bolí, ale to je iba maličkosť. Výhoda je aj to, že s ním nemusím veľakrát chodiť k zubárovi, len si ho doma každý týždeň sama vymieňam. Nasadzuje sa úplne jednoducho. Myslím si, že mi zuby opravil veľmi pekne a rýchlo a mám s ním naozaj pozitívne skúsenosti. Všetkým môžem len odporučiť.”
Enikő, právnička
“Ja osobne, mám len pozitívne skúsenosti. Mám 30 rokov a hlavný dôvod môjho výberu bol neviditeľnosť strojčeka. Mne vyrovnal krivé zuby za 35 týždňov, čo je veľmi krátka doba. Dlahy som menila každých 7 dní, pričom je veľmi podstatné zdôrazniť potrebu nosenia každej dlahy odporúčaný čas, čo predstavuje 22 hodín denne, vzhľadom na to, že keby som nenosila toľko hodín denne, predĺžila by sa doba nosenia strojčeka. Keďže ja som veľmi svedomitá, nosila som dlahy 23 hodín denne. Možno sa na prvý pohľad zdá, že suma strojčeka je dosť vysoká, ale oplatí sa zainvestovať, lebo invisalign vôbec neobmedzuje človeka v jedení, nespôsobuje bolesť pri posúvaní zubov a hlavne je neviditeľný. Kým som nepovedala známym, že mám strojček, ani si to nevšimli.”