Máme unikátnu 3D tlačiareň. Prečo je to skvelá správa pre pacientov?

V stomatologickej klinike AXIS-DENT je pre nás prioritou čo najväčší komfort pacienta. Preto máme radosť, že novým prírastok do vybavenia kliniky je 3D tlačiareň Asiga. Už žiadne nepríjemné odtlačky zubov.

3D tlačiarne tejto austrálskej značky sú špičkou na trhu a využívajú DLP (Digital Light Processing) metódu, ktorá pracuje na princípe vytvrdzovania tekutej polymérovej živice ožarovaním pomocou projektora. Táto metóda je rýchla a presná. AXIS-DENT je jednou z mála stomatologických kliník na Slovensku, ktorá využíva takúto 3D tlačiareň. Pre pacienta to znamená ešte väčší komfort pri ortodontickej liečbe.

V čom spočíva výhoda 3D tlačiarne? Po ukončení ortodontickej liečby nasleduje takzvaná retencia - obdobie, ktorého cieľom je zachovať výsledok liečby a zabrániť zubom posúvať sa na pôvodné miesto. Na to slúži udržiavací stabilizačný dlahový strojček, nazývaný tiež Essix. Klasická metóda jeho výroby je, že po ukončení liečby sa pacientovi zoberie odtlačok, vyleje sa sádrový model a na základe neho sa zhotoví dlaha Essix.

Máme unikátnu 3D tlačiareň. Prečo je to skvelá správa pre pacientov?

U nás však už pre pacienta často nepríjemné odtlačky nerobíme. Váš chrup sa totiž iba naskenuje a 3D tlačiareň potom vytvorí model, ktorý je dokonalou náhradou sádrového modelu. Taktiež v prípade, že udržiavací strojček stratíte, odpadajú vám akékoľvek starosti. Nie je potrebné robiť nový sken, z už existujúceho sa len znova vytlačí model z 3D tlačiarne a vyrobí sa nový Essix.

Máme unikátnu 3D tlačiareň. Prečo je to skvelá správa pre pacientov?

“AXIS-DENT: Zdravé a rovné zuby po celý život”

axis-dent.eu
+421 948 303 124 (recepcia)
info [at] axis-dent.eu