Strojček na zuby

Vážení pacienti.

ODPORÚČANIA - AKO RIEŠIŤ PROBLÉMY SO STROJČEKOM NA ZUBY

 

FIXNÝ APARÁT

 • Ak odpadne gumová alebo kovová ligatúra, nevadí, nechať to tak
 • Ak odpadne breketa, nechať na oblúku, alebo ak sa dá odstrániť, dajte do sáčika a nabudúce doneste so sebou
 • Ak pichá oblúk dať tam vosk alebo skúsiť odcvaknúť s nožnicami , ak nepomôže, treba vytiahnuť oblúk
 • Ak odpadnú modré náhryzové valy ,netreba riešiť
 • Ak sa zlomí oblúk, treba ho vytiahnuť a zatiaľ zostanete bez oblúka
 • Ak sa uvoľní krúžok skúsiť prstom znova natlačiť naspäť na zub
 • Ak miniete gumové ťahy (ak nosíte), netreba riešiť

 INVISALIGN

 • Ak už nemáte viac dláh doma, prosím nosiť poslednú ( alebo predposlednú ) dlahu
 • Ak odpadne attachment alebo kovový gombík zo zuba, netreba riešiť, nosiť dlahy ďalej
 • Ak nesedí nová dlaha skúsiť ďalšiu na rade alebo nosiť tú poslednú kým neprídete
 • Ak je okraj dlahy drsný, môžete zahladiť s pilníkom na nechty
 • Ak sa zlomí dlaha treba prejsť na ďalšiu alebo naspäť na predchádzajúcu
 • Ak miniete gumové ťahy (ak nosíte), netreba riešiť

LEPENÝ RETENÉR ( drôtik nalepený zo zadu ) ESSIX (nočná priesvitná dlaha )

 • Ak sa zlomí alebo uvoľní retenér ,skúste pritlačiť drôt na zub aby Vám nepichalo a nosiť vyberateľný strojček aj cez deň
 • Ak sa poškodí Essix nosiť pokiaľ je možné

 

 

  Čeľustno - ortopedická liečba

  Strojček na zuby je určený pre každého, kto potrebuje vyregulovať nepravidelný chrup a úpravu medzičeľustných vzťahov v detskom aj v dospelom veku.  Vek u dospelého nerozhoduje – pokiaľ sú zuby v ústach, dajú sa korigovať.
  Liečba začína vyšetrením pacienta čeľustným ortopédom, zhotovením skenov zubov (odtlačkov), fotiek a RTG snímkov. Nasleduje analýza modelov, RTG, návrh liečebného plánu a výber vhodného aparátu. Spôsob liečby je vždy individuálny a závisí od stavu chrupu.
  Špecializujeme sa na 3D digitálnu - neviditeľnú ortodonciu. Namiesto odtlačkov zuby skenujeme priamo do počítača. Robíme digitálnu analýzu modelov a sken posielame priamo do laboratória. Najväčšia výhoda skenera je, že za pár minút po naskenovaní zubov vidíme aké môžu byť po narovnaní pomocou špeciálneho programu na simuláciu liečby. SCANNER iTERO od Invisalign. Pozrite video o skenovaní zubov - TU!

        

   

  3D Neviditeľný snímateľný strojček na zuby - INVISALIGN

   

   

  • V súčastnosti najmodernejší a najdokonalejší aparát. Narovná zuby rýchlo, pohodlne a bez drôtov v ústach.
  • Neviditeľné strojčeky - 3D počítačom naprogramované - individualizované - zhotovené pre konkrétneho pacienta.
  • Kontroly sú každé tri mesiace. Ideálny pre dnešného človeka, ktorý nemá čas ale chce mať rovné zuby. Žiadne obmedzenia pri jedle, čistení zubov, nepichá drôt, neodpadne súčiastka.
  • Počítačom naprogramovaná technológiaomalého posunu zubov pomocou transparentných dláh. Dlahy sa doma menia týždenne za nové a posúvajú zuby do žiadanej polohy.
  • Pre dospelých -  INVISALIGN FULL, pre deti -  INVISALIGN TEEN.

   

  Stiahnite si eBook zdarma : Všetko o Invisalign - Dozviete sa ako môžete mať rovné zuby rýchlo, jednoducho a bez drôtov v ústach.       

      

  Získajte eBook zdarma TU!

   

       

  CENA LIEČBY

  Celková cena liečby dospelý:

  • FULL 3 980 Eur - neobmedzený počet dláh a 5 ročná garancia.
  • Lite 3300 Eur - do 14 dláh, malé korekcie a 2 ročná garancia.

  Platí sa postupne. Vyšetrenia - 400 eur, RTG - 25 eur, Aparát - na 3 splátky každé tri mesiace. 

   

  Celková cena liečby dieťa do 18 rokov: 2950 Eur- neobmedzený počet dláh a 5 ročná garancia.

  Platí sa postupne. Vyšetrenia - 400 Eur, RTG -25 eur, Aparát - na 3 splátky každé tri mesiace. 

   

   Referencie

  Čo povedali naši pacienti, ktorí prešli liečbou so strojčekom Invisalign?

  Viem aký frustrujúci môže byť krivý chrub. Sami pacienti sa mi zdôverujú, aké trápenie zažívajú kvôli krivým zubom. INVISALIGN - 3D neviditeľný strojček na zuby dokáže pomôcť.
  Môžem naozaj úprimne potvrdiť, že liečenie je pohodlné. Po samotnej liečbe sa vám vyrieši trápenie, ktoré ste mali s krivými zubami a vy sa  môžete bezstarostne a sebavedome usmievať.
  Rovné zuby nie sú dôležité len z estetického hľadiska tváre ale aj pre zdravie. Rovné zuby sa čistia omnoho jednoduchšie, vďaka čomu hrozí menej zubných kazov. Najväčším úspechom sú pre mňa spokojní pacienti.

  /files/referencie_ivan.mp4
  /files/referenci_sylvia.mp4

  Anna - Office manager
  Vadili mi dve veci. Z estetického hľadiska mi prekážala medzera medzi prednými zubami a mala som pocit, že sa ešte viac rozchádzajú a tlačia mi na vedľajšie zuby, ktoré sú nanešťastie mliečne, a teda nemajú pevné korene. Strojček Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa celkom naučila rozprávať normálne. Ináč pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič. A zdá sa mi, že som viac smädná pri jeho nosení. S aparátom Invisalign som veľmi spokojná. Jeho nosenie je bezproblémové, údržba jednoduchá a keďže momentálne žijem v zahraničí, tak mi vyhovuje, že sa s ním nemôže stať nič akútne, prečo by som musela v tom momente letieť na Slovensko.

  Attila - Inžinier kvality
  Už dávno som uvažoval o strojčeku, ale doteraz používanými metódami sa mi žiaden čeľustný ortopéd neodvážil pustiť do mojich zubov. Až metóda od Invisalign priniesla riešenie pre moju čeľusť. Skúsenosti? Nemám so strojčekom, resp. s jeho nosením žiaden problém, akurát pitný režim musím brať vážnejšie, lebo akosi som vždy smädný. Presun zubov v mojich ústach je jednoznačný – akoby to neboli ani moje zuby. Výsledný efekt ešte nemôžem posúdiť, lebo som práve v polovici liečby. Strojček si umývam každý večer zubnou kefkou aj pastou, vtedy si trochu pripadám ako starec, ktorý si umýva protézu, ale to je v pohode. Ešte čas nosenia – predpísané sú 22 hod. denne – v tejto časti to trochu flákam, lebo nosím strojček len v noci (cca 10 hod), a cez deň iba 2 – 6 hodín, čo je jednoznačne menej než je doporučené. Ale výsledný efekt aj tak funguje, lebo každé 2 týždne si mením strojček bez problémov. Po výmene strojčeka 1 – 2 dni trochu cítim tlak na zuby, ale bolesť to nie je. 

  Eniko - Právnička
  Ja osobne, mám len pozitívne skúsenosti s Invisalign strojčekom, mám 30 rokov, hlavný dôvod môjho výberu bol neviditeľnosť strojčeka. Mne vyrovnal krivé zuby za 35 týždňov, čo je veľmi krátka doba. Dlahy som menila každých 7 dní, pričom je veľmi podstatné zdôrazniť potrebu nosenia každej dlahy odporúčaný čas, čo predstavuje 22 hodín denne, vzhľadom na to, že keby som nenosila toľko hodín denne, predĺžila by sa doba nosenia strojčeka, lebo by sa neposúvali moje zuby na správne miesto. Keďže ja som veľmi svedomitá, ja som nosila 23 hodín denne. Možno sa na prvý pohľad zdá, je suma strojčeka, je dosť vysoká, ale oplatí sa zainvestovať do invisalign, lebo vôbec neobmedzuje človeka v jedení, nespôsobuje bolesť pri posúvaní zubov a hlavne je neviditeľný. Kým som nepovedala známym, že mám strojček, ani si to nevšímali. Invisalign odporúčam každému, hlavne dospelým ľudom, ktorí chcú mať rovné zuby za krátky čas, bez obmedzenia, bez bolestí a bez toho, aby si to okolie všímalo.

   

  AKO PREBIEHA LIEČBA SO STROJČEKOM - INVISALIGN

  1. krok - Konzultácia u čeľustného ortopéda a SIMULÁCIA LIEČBY - POZRITE VIDEO TU! v jednej návšteve. 

  Čo je to simulácia liečby? Asistentka Vám počas konzultácie za niekoľko minút, zuby naskenuje 3D skenerom iTero. Všetko pohodlne a bezbolestne. Skener iTero spracuje údaje zo skenovania Vašich zubov a za pár minút zhotoví simuláciu, kde uvidíte ako môžu vyzerať Vaše zuby po liečbe .

  Ako prebieha konzultácia u čeľustného ortopéda? Porozprávete sa o problémoch, ktoré Vás trápia a chceli by ste ich riešiť. Čeľustný ortopéd Vám vyšetrí chrup, ukáže simuláciu liečby, porovná súčastné postavenie zubov s možným výsledným stavom. Vysvetlí možnosti ortodontickej liečby a spolu nájdete to najlepšie riešenie pre Vás.

  Naši pacienti hovorili, že rozhodnutie pre strojček na zuby bol veľký krok. Nevedeli, čo ich čaká a či liečba dobre dopadne ? Teraz už vedia, že áno. Simulácia liečby to ukáže dopredu.

  Cena 22 eur za konzultáciu a simuláciu spolu. Rezervujte si 30 minutový termín.

   

  Kde nás nájdete?  Dunajská Streda Šamorín

   

  Ako sa objednať?

  1. Do Dunajskej Stredy - telefonicky na tel. č. +421 948 303 124 - recepcia, mailom na info [at] axis-dent [dot] eu
  2. Do Šamorína - sa môžete objednať online prostredníctvom https://www.navstevalekara.sk/vyhladavanie.html?s=axisdent

   

  2. krok - Definitívne vyšetrenie - OPG, TELE-RTG, fotografie, sken zubov, analýza a návrh liečebného plánu. Cena - 400 eur a 25 eur RTG. Zhotovenie vizualizácie liečby a  objednanie strojčeka. Pred objednaním strojčeka je potrebné uhradiť prvú splátku z ceny aparátu.

  3. krok - Odovzdanie strojčeka Invisalign.

  Čeľustno-ortopedická liečba u detí

   

  V zmiešanom chrupe u detí používame klasické snímateľné strojčeky na odstránenie zlozvykov, na úpravu medzičeľustných vzťahov a na predliečenie pred fixným strojčekom. Používame myofunkčné aparáty ako trainery, myobrace, pozicionery a klasické snímatelné aparáty, ako aktivátory,monobloky, platne.

                                                                                                                             

   

  • Na čeľustno- ortopedickú liečbu u detí využívame najmodernejšiu 3D technológiu - neviditeľné dlahové aparáty - Invisalign teen   

           

                                                               

  Liečba so strojčekom Invisalign Teen u detí je rýchlejšia, pohodlnejšia a presnejšia ako s klasickým lepeným aparátom. Dieťa sa vie najesť, vie si umyť zuby a nehrozí tvorba bielych škvŕn na sklovine ako pri klasickom aparáte. Kontroly sú zhruba každé 3 mesiace. Nechýba zo školy a rodič zo zamestnania.Na liečbu je 5 ročná garancia. Cena 2950 eur. Platí sa postupne. Vyšetrenia - 400 eur, RTG - 25 eur, Aparát - 2550 eur na 3 splátky každé 3 mesiace.

  • Klasický fixný strojček - na zuby sú nalepené špeciálne ortodontické zámky cez ktoré prechádza špeciálny oblúk rôznej hrúbky a tvaru.
   Celková liečba trvá 1,5 – 2,5 roka.
   Cena liečby je individuálna a závisí od stavu chrupu a typu strojčeka. Za liečbu sa platí postupne, podľa toho čo sa urobí. O platbe pri ďalšej návšteve je pacient informovaný vopred. Kontroly sú každých 6 - 12 týždňov.
   Zdravotné poisťovne priplácajú (približne polovicu) k čelustno-ortopedickej liečbe u detí do 18. roka života.

   

   

  Viditeľné strojčeky

  Klasický fixný strojček - je lepený v ambulancii z vonkajšej strany zubov.

  1. keramický fixný strojček – používame materiál výlučne od svetoznámej firmy 3M - Clarity, Clariti advanced, Clariti SL (Celková cena dvojročnej liečby do 3 900 Eur)

   (www.3MUnitek.com)

  2. kovový fixný strojček – používame materiál výlučne od nemeckej firmy Forestadent (Celková cena dvojročnej liečby do 2 900 Eur)

   (www.forestadent.net)

  Po vyregulovaní nepravidelnosti chrupu nasleduje obdobie retencie, t.j. udržovacia fáza. Zvyčajne sa na zuby z vnútornej (lingválnej) strany lepí retenčný drôt a sa nosí v noci snímateľný retenčný strojček. Dľžka a spôsob retencie závisia od typu nepravidelnosti chrupu.

   

  Podmienky pre úspech liečby:

  • pravidelná stomatologická starostlivosť u svojho zubného lekára,
  • starostlivosť o hygienu ústnej dutiny,
  • dodržiavanie dohodnutého objednávacieho termínu,
  • dodržiavanie pokynov lekára.

  AXIS-DENT - zdravé a rovné zuby po celý život