Strojček na zuby

Čeľustno - ortopedická liečba

Strojček na zuby je určený pre každého, kto potrebuje vyregulovať nepravidelný chrup a úpravu medzičeľustných vzťahov v detskom aj v dospelom veku.  Vek u dospelého nerozhoduje – pokiaľ sú zuby v ústach, dajú sa korigovať.
Liečba začína vyšetrením pacienta čeľustným ortopédom, zhotovením skenov zubov (odtlačkov), fotiek a RTG snímkov. Nasleduje analýza modelov, RTG, návrh liečebného plánu a výber vhodného aparátu. Spôsob liečby je vždy individuálny a závisí od stavu chrupu.
Špecializujeme sa na 3D digitálnu - neviditeľnú ortodonciu. Namiesto odtlačkov zuby skenujeme priamo do počítača. Robíme digitálnu analýzu modelov a sken posielame priamo do laboratória. Najväčšia výhoda skenera je, že za pár minút po naskenovaní zubov vidíme aké môžu byť po narovnaní pomocou špeciálneho programu na simuláciu liečby.

SCANNER iTERO od Invisalign. Čítajte ďalej blog.

                 

      

Aké strojčeky používame?

   

                                                           Neviditeľný strojček Invisalign                                   Viditeľné strojčeky

 

Predliečenie u detí

 • V zmiešanom chrupe u detí používame klasické snímateľné strojčeky na odstránenie zlozvykov, na úpravu medzičeľustných vzťahov a na predliečenie pred fixným strojčekom. Používame myofunkčné aparáty ako trainery, myobrace, pozicionery a klasické snímatelné aparáty, ako aktivátory,monobloky, platne.

  

 • U detí tiež využívame aj najmodernejšiu 3D technológiu - neviditeľné dlahové aparáty - Invisalign teen
 • Klasický fixný strojček - na zuby sú nalepené špeciálne ortodontické zámky cez ktoré prechádza špeciálny oblúk rôznej hrúbky a tvaru.
  Celková liečba trvá 1,5 – 2,5 roka.
  Cena liečby je individuálna a závisí od stavu chrupu a typu strojčeka. Za liečbu sa platí postupne, podľa toho čo sa urobí. O platbe pri ďalšej návšteve je pacient informovaný vopred. Kontroly sú každých 6 - 12 týždňov.
  Zdravotné poisťovne priplácajú (približne polovicu) k čelustno-ortopedickej liečbe u detí do 18. roka života.

 

Neviditeľný snímateľný strojček - INVISALIGN

 • V súčastnosti najmodernejší a najdokonalejší aparát. Narovná zuby rýchlo, pohodlne a bez drôtov v ústach.
 • Neviditeľné strojčeky - 3D počítačom naprogramované - individualizované - zhotovené pre konkrétneho pacienta.
 • Kontroly sú každé tri mesiace. Ideálny pre dnešného človeka, ktorý nemá čas ale chce mať rovné zuby. Žiadne obmedzenia pri jedle, čistení zubov, nepichá drôt, neodpadne súčiastka.
 • Počítačom naprogramovaná technológia pomalého posunu zubov pomocou transparentných dláh. Dlahy sa doma menia týždenne za nové a posúvajú zuby do žiadanej polohy.
 • Najväčším prínosom je vizualizácia liečby. Pred objednaním aparátu môžeme vidieť ako sa zuby posúvajú a aké budú na konci liečby.
 • Pre dospelých -  INVISALIGN FULL, pre deti -  INVISALIGN TEEN.

Stiahnite si ebook: Všetko o Invisalign a prečítajte ako môžete mať rovné zuby rýchlo, jednoducho a bez drôtov v ústach.            


Získajte E-book zdarma!

     

Cena liečby: 3 980 Eur.

Referencie
Čo povedali naši pacienti, ktorí prešli liečbou so strojčekom Invisalign?

Viem aký frustrujúci môže byť krivý chrub. Sami pacienti sa mi zdôverujú, aké trápenie zažívajú kvôli krivým zubom. INVISALIGN - 3D neviditeľný strojček na zuby dokáže pomôcť.
Môžem naozaj úprimne potvrdiť, že liečenie je pohodlné. Po samotnej liečbe sa vám vyrieši trápenie, ktoré ste mali s krivými zubami a vy sa  môžete bezstarostne a sebavedome usmievať.
Rovné zuby nie sú dôležité len z estetického hľadiska tváre ale aj pre zdravie. Rovné zuby sa čistia omnoho jednoduchšie, vďaka čomu hrozí menej zubných kazov. Najväčším úspechom sú pre mňa spokojní pacienti.

/files/referencie_ivan.mp4
/files/referenci_sylvia.mp4

Anna - Office manager
Vadili mi dve veci. Z estetického hľadiska mi prekážala medzera medzi prednými zubami a mala som pocit, že sa ešte viac rozchádzajú a tlačia mi na vedľajšie zuby, ktoré sú nanešťastie mliečne, a teda nemajú pevné korene. Strojček Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa celkom naučila rozprávať normálne. Ináč pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič. A zdá sa mi, že som viac smädná pri jeho nosení. S aparátom Invisalign som veľmi spokojná. Jeho nosenie je bezproblémové, údržba jednoduchá a keďže momentálne žijem v zahraničí, tak mi vyhovuje, že sa s ním nemôže stať nič akútne, prečo by som musela v tom momente letieť na Slovensko.

Attila - Inžinier kvality
Už dávno som uvažoval o strojčeku, ale doteraz používanými metódami sa mi žiaden čeľustný ortopéd neodvážil pustiť do mojich zubov. Až metóda od Invisalign priniesla riešenie pre moju čeľusť. Skúsenosti? Nemám so strojčekom, resp. s jeho nosením žiaden problém, akurát pitný režim musím brať vážnejšie, lebo akosi som vždy smädný. Presun zubov v mojich ústach je jednoznačný – akoby to neboli ani moje zuby. Výsledný efekt ešte nemôžem posúdiť, lebo som práve v polovici liečby. Strojček si umývam každý večer zubnou kefkou aj pastou, vtedy si trochu pripadám ako starec, ktorý si umýva protézu, ale to je v pohode. Ešte čas nosenia – predpísané sú 22 hod. denne – v tejto časti to trochu flákam, lebo nosím strojček len v noci (cca 10 hod), a cez deň iba 2 – 6 hodín, čo je jednoznačne menej než je doporučené. Ale výsledný efekt aj tak funguje, lebo každé 2 týždne si mením strojček bez problémov. Po výmene strojčeka 1 – 2 dni trochu cítim tlak na zuby, ale bolesť to nie je. 

Eniko - Právnička
Ja osobne, mám len pozitívne skúsenosti s invisalign strojčekom, mám 30 rokov, hlavný dôvod môjho výberu bol neviditeľnosť strojčeka. Mne vyrovnal krivé zuby za 35 týždňov, čo je veľmi krátka doba. Dlahy som menila každých 7 dní, pričom je veľmi podstatné zdôrazniť potrebu nosenia každej dlahy odporúčaný čas, čo predstavuje 22 hodín denne, vzhľadom na to, že keby som nenosila toľko hodín denne, predĺžila by sa doba nosenia strojčeka, lebo by sa neposúvali moje zuby na správne miesto. Keďže ja som veľmi svedomitá, ja som nosila 23 hodín denne. Možno sa na prvý pohľad zdá, je suma strojčeka, je dosť vysoká, ale oplatí sa zainvestovať do invisalign, lebo vôbec neobmedzuje človeka v jedení, nespôsobuje bolesť pri posúvaní zubov a hlavne je neviditeľný. Kým som nepovedala známym, že mám strojček, ani si to nevšímali. Invisalign odporúčam každému, hlavne dospelým ľudom, ktorí chcú mať rovné zuby za krátky čas, bez obmedzenia, bez bolestí a bez toho, aby si to okolie všímalo.

Prihlásenie na expresnú konzultáciu
123
Vyberte si termín:
<< Predch. týždeň | Nasled. týždeň >>
Ďalej
Vyplňte Vaše údaje:
Expresná konzultácia pre neviditeľný strojček
Jednoducho, pohodlne a bez drôtov v ústach
Kliknite na prihlásiť sa a získajte expresnú konzultáciu o liečbe neviditeľným strojčekom INVISALIGN.
Prihlásiť sa
Žiarivý úsmev a rovné zuby bez lepeného strojčeka
 ____    _     _ __  __ __ __
| __ ) / \ | | \ \ / / \ \/ /
| _ \ / _ \ _ | | \ V / \ /
| |_) | / ___ \ | |_| | | | / \
|____/ /_/ \_\ \___/ |_| /_/\_\
Enter the code depicted in ASCII art style.

Viditeľné strojčeky

Klasický fixný strojček - je lepený v ambulancii z vonkajšej strany zubov.

 1. keramický fixný strojček – používame materiál výlučne od svetoznámej firmy 3M - Clarity, Clariti advanced, Clariti SL (Celková cena dvojročnej liečby do 3 600 Eur)

  (www.3MUnitek.com)

 2. kovový fixný strojček – používame materiál výlučne od nemeckej firmy Forestadent (Celková cena dvojročnej liečby do 2 900 Eur)

  (www.forestadent.net)

Po vyregulovaní nepravidelnosti chrupu nasleduje obdobie retencie, t.j. udržovacia fáza. Zvyčajne sa na zuby z vnútornej (lingválnej) strany lepí retenčný drôt a sa nosí v noci snímateľný retenčný strojček. Dľžka a spôsob retencie závisia od typu nepravidelnosti chrupu.

Podmienky pre úspech liečby:

 • pravidelná stomatologická starostlivosť u svojho zubného lekára,
 • starostlivosť o hygienu ústnej dutiny,
 • dodržiavanie dohodnutého objednávacieho termínu,
 • dodržiavanie pokynov lekára.

AXIS-DENT - zdravé a rovné zuby po celý život